Děti 1. stupeň ZŠ

 

SPORTOVNÍ A POHYBOVÁ GYMNASTIKA
Pondělí 15.30 – 16.30, Školička,
 pro 1. a 2. třídu
Irena Urbani, Dana Randulová, Karolína Janíčková
Cvičení je určeno pro děti předškolního a mladšího školního věku. Cílem je probudit v dětech vztah k pohybu a hudbě nenásilnou formou prostřednictvím mnoha tanečních her a motivujících cvičení a vštípit jim zásady správného držení těla, jejichž dodržování je může ochránit před zdravotními potížemi v dospělém věku. Děti se přirozeným způsobem učí zapojovat do kolektivu, rozvíjet svou fantazii. Budou se zdokonalovat v pohybových dovedností a rozvíjet pohybové schopnosti,dynamickou sílu. Sebou si děti přinesou pohodlné oblečení, cvičky, tenisky, nějakou oblíbenou hračku (přiměřeně velkou), pití.

 

TANEČNÍ A GYMNASTICKÁ PRŮPRAVA
Pondělí 15.30 – 17.00, ZŠ nám. 9. května, pro 3.až 9. třídu
Dana Randulová, Karolína Janíčková
Základy gymnastiky, taneční kroky a sestavy ale také míčové hry. Vše, co pomáhá dětem učit se pracovat s vlastním tělem a správně se rozvíjet. Taneční sestavy se budou trénovat také na vystoupení a soutěže.

 

SPORTOVNÍ HRY PRO HOLKY A KLUKY
Čtvrtek 16.30, ZŠ nám. 9. května, pro holky a kluky 1. – 4. třída
Pepa Opatřil
Cvičení na nářadí. Hry . Florball, fotbal, ringo, basketbal a jiné více či méně známé hry vyzkouší ti, kteří se nebojí pohybu, chtějí se něco naučit. Seznámíme se i s netradičními sporty – kubb, woodbol…

 

POHYBOVÉ A ZÁŽITKOVÉ HRY PRO HOLKY A KLUKY
Středa 15.30, ZŠ nám. 9. května, pro 1.-5. třídu
Jan Sauer
Pestrá paleta netradičních i klasických her pro radost z pohybu. Od trampolíny po míčové hry. Důraz není kladen na vítězství, ale na prožitek ze hry, přátelské prostředí a z něj plynoucí kladný vztah k pohybu.

 

JÓGA PRO DĚTI 7 – 10 LET
Úterý 15.30, Školička
Taňa Kolářová
Cvičení jógy hravou cestou rozvíjí dětskou fantazii, hravost a zároveň i sebeuvědomování a pohyblivost. Přijďte si s dětmi zahrát na zvířátka a i další věci – jóga pro děti rozhodně není nic vážného, tichého ani klidného. Je to občas i pěkná divočina. Ke cvičení využíváme hračky a různé pomůcky, básničky i písničky. Děti díky hodinám jógy budou znát svoje tělo, poznají co dokáže, budou vědět co to znamená se narovnat a taky se uvolnit. Součástí jógy je i procvičování nožiček pro prevenci jejich správného vývoje. Cvičíme bosky či v ponožkách.

 

JÓGA PRO DĚTI od 10 LET
Úterý 16.30, Školička
Taňa Kolářová
Cvičením jógy získají děti nejen pevnější a zdravější tělo, ale osvojí si i jeho správné držení a dosáhnou lepší koordinace a rovnováhy. Navíc jim jóga pomůže lépe se soustředit, vnímat a ovládat své tělo a snadněji zvládat stresové situace. Jóga rozvíjí fantazii a představivost, učí úctě k sobě a okolí. S dětmi budeme poznávat svoje tělo, zjistíme co dokáže, naučíme se ho cítit a poznat svoje limity. Jak zvládneme základy a své tělo budeme ovládat, tak se vrhneme na prvky akrobatické jógy, které jsou u dětí velmi oblíbené. Kdo ví, třeba se naučí i stát na hlavě. Jóga je v tomto věku velice prospěšná a jejím cvičením můžeme předejít vadnému držení těla a špatným návykům. Součástí hodiny je i relaxace, která učí děti odpočívat. Cvičíme bosky nebo v ponožkách.

 

AEROBIK I NA STEPECH
Pátek 15.30 – 17.00, Školička, 
pro 4.-7. třídu
Bára Dufková
Základy stepaerobiku pro šikovné holky a kluky. Zábavnou formou se děti seznámí se zajímavým cvičením, ve kterém je propojena ohebnost, šikovnost a odvaha pustit se do něčeho nového. Nacvičování sestav na soutěže.

 

 

VODNÍ ZÁCHRANÁŘ
Čtvrtek 15.30  – 16.30 , bazén 
Mirka a Kateřina Krajíčkovy
Pro holky a kluky 2. -7. třída. Děti by se měly zdokonalovat v plavání, naučit se potápět, umět dát první pomoc, budou posilovat, hrát různé hry a dozvídat se zajímavosti z vodního světa.