Ostatní cvičení

Není-li u cvičení uvedeno jinak, začíná se cvičit v týdnu od 13. 9. 2021.

ODBÍJENÁ PRO MUŽE I ŽENY (VS 37)
Pátek 19.30, ZŠ Slovákova
Petr Tandler
Relaxační volejbal s „maximálním“ nasazením.

BODY BALANCE (VS9)
Pondělí 19.30, ZŠ nám. 9. Května
Darina Slámová
Lekce z oblasti ,,Body and Mind“, jejímž cílem je tělesná rovnováha, tedy rovnováha mezi svalovými skupinami, z nichž některé musíme posílit a jiné protáhnout tak, aby náš pohybový systém fungoval správně a bez bolesti. Jedná se o kompenzační lekce spojující dynamické i pomalé posilovací bloky s uvolňovacím a protahovacím cvičením pro mobilizaci kloubů a páteře a protažení zkrácených svalů, s využitím různých cvičebních technik – power stretching, pilates, balantes, power core, zádová gymnastika, fitness yoga,, (lekce je vhodná i pro začátečníky).

PILATES
školička
Pondělí 17.30 Irena Urbani (VS 22a)
Úterý  15.30 Věra Opatřilová (VS 22b) začátek kurzu bude upřesněn
Úterý a čtvrtek 18.00 Jiřina Houbová (VS 21c)
Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilatek. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.Účelem je posílení centra – jádra těla tzv. “Gürtel”, nebo “Power house”. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení. a podporuje cirkulaci krve. Cvičení je vhodné pro každý věk i pro každou tělesnu zdatnost. Cvičí se naboso bez hudby v pohodlném oblečení. Nutný je ručník.

CVIČENÍ NA BOSSU (VS 27)
Úterý 18.00, školička
Ivana Grenarová
Cvičení na bossu je vhodné pro všechny věkové kategorie. Tato balanční pomůcka vám pomůže zpevnit veškeré svalstvo, má pozitivní vliv na zdravé držení těla a fyzickou kondici. Hodina je určena pro ty, kteří preferují dynamičtější způsob cvičení a rádi si dávají hodně do těla.

FLEXI CORE (VS 26)
středa 18. a 19.00, školička
Míša Hříbalová
Komplexní cvičení využívající bosu, flexi baru, overbalu a jiných pomůcek ke správné funkci hlubokého stabilizačního systému, zpevnění tělesných partií, úlevě od bolestí pohybového aparátu, ke korekci vadných pohybových programů a v neposlední řadě k navození dobré nálady.

BODY – MIX (VS 33)
Středa 18.00, školička
Míša Dufková
Kompletní cvičení zaměřené na správnou funkci hlubokého stabilizačního systému. Začátek hodiny je věnován intenzivnímu rozehřátí s využitím jednoduchého cvičení bez choreografie. Větší část cvičení je věnována cvičení na podložkách se zaměřením na posilování problémových partií, protahování, odstranění bolesti zad, zlepšení kloubní pohyblivosti. Při cvičení jsou používány balanční pomůcky, pilates cviky a další formy cvičení. Cvičení je možné svým charakterem zařadit do skupiny Body-Mind.

STEP AEROBIK (VS 4)
Čtvrtek 19.00, ZŠ nám. 9. Května
Darina Slámová
Choreografická „spalovací“ lekce, která díky výstupům na zvýšenou podložku výrazně působí na svaly spodní poloviny těla a kardiovaskulární systém. S kombinací s posilovacími lekcemi na stepech pro zpevnění svalů dolní i horní poloviny těla.

BODY WORK-FUN-RELAX (VS 30)
středa 16.00, školička
Kateřina Jordánková
Cvičební hodina rozdělená do několika částí, nastartování organismu s aerobní částí, posilovací část pro udržení svalové hmoty, taneční část k uvolnění těla i duše s prvky Fit Dance, PortDeBras, Mohendžodáro, relaxační a meditační část k celkovému zklidnění.

FIT RÁNO S MÍŠOU (VS 32)
8.30-9.30 školička
Míša Hříbalová
Směnujete, máte hlídání, přijďte na školičku!
(Rozpis cvičení bude upřesněn.)

LATINO DANCE(VS 25)
Čtvrtek 16.30, školička
Jana Simerská
Taneční lekce LATINO DANCE je hodina plná energie a skvělé latinsko – americké hudby. Kombinuje v sobě prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. V rytmu dynamické salsy, merengue, reggaetonu, cumbie, samby a smyslné bachaty hodíte rychle všechny starosti za hlavu a uvolníte svoji mysl i tělo. Lekce je určena pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví, kondici či taneční zkušenosti. Potřebujete jen dobrou náladu, chuť se bavit a úsměv na tváři. V tanečních prvcích zapojíte každý sval svého těla, spálíte spoustu kalorií a zapomenete na každodenní stres.

RANNÍ ENDORFINY (VS 44)
Středa 6:30, školička
Michaela Žejšková
Ranní trénink je skvělým stratem do nového dne, vyplaví endorfiny, nastartuje metabolismus a okysličí mozek. Ranní trénink není narušený zpožděním v práci a navíc zbude více času na odpolední aktivity. Ideálně lze zkombinovat s následným plaváním vedle v bazénu. A super den může začít.