Jóga

Všechna cvičení JÓGY jsou na Školičce.
Není-li u cvičení uvedeno jinak, začíná se cvičit v týdnu od 19. 9. 2022.

JÓGOVÁ PROTAŽENÍ (vs8)
Úterý 18.30- 20.00
Lucie Škvařilová
Jógou ke zdravému tělu i zdravé mysli – určeno jak pro začátečníky, tak mírně pokročilé. Během roku postupně protáhneme a posílíme jednotlivé části našeho těla, zaměříme se i na  správný dech, který nám pomůže přidat našemu tělu energii, nebo nás naopak zklidnit. Pomocí jednotlivých pozic a jógových sestav se naše tělo stane pružným a odolnějším. Těším se na cvičení s vámi. Namasté.

JÓGA (vs 16)
Čtvrtek 10.00
Věra Valterová
Jógová cvičení pro každého bez rozdílu věku,vhodná i pro začátečníky. Účinná cvičení a pozice spojená se správným dýcháním, relaxací,napravují a srovnávají držení celého těla,upravují činnost vnitřních orgánů. Posilují schopnost koncentrace TADY a TEĎ,dodávají energii a zlepšují náladu. Doporučuji: Přinést si vlastní deku.

JÓGA   PRO ZAČÁTEČNÍKY (VS 5a)
Pondělí 16.00, od ledna 2023
Marie Ženatová
Jóga pro začátečníky je určena pro všechny, kteří se chtějí pomocí jemného pohybu protáhnout a rozhýbat tělo, podpořit dech a pomocí relaxace se uvolnit. Po lekci jógy se budete cítit odpočatí a příjemně naladění.

JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ (VS 5b)
Pondělí 17.15 – 18.30, od ledna 2023
Marie Ženatová
Jóga pro mírně pokročilé je určena pro všechny, kteří se chtějí posunout od základních pozic k intenzivnějším ásanam a prohloubit dechová cvičení (pranajámu) a pomocí relaxace se uvolnit. Po lekci jógy se budete cítit protažení, odpočatí a příjemně naladění.

POWERJÓGA 
Pondělí 18.30 pokročilí – ZŠ 9. května (VS 21a)
Čtvrtek 18.00 začátečníci, školička (VS 21b)
19.00 pokročilí , školička (VS 21c)
Iva Kapounová
Power joga představuje styl cvičení, kdy je využívá kombinací posilovacích a protahovacích cviků zaměřených na sílu, ohebnost a pružnost celého těla, na správné dýchání, koncentraci na pohyb. Power joga využívá pozice, které se cvičí i v klasické józe. Na rozdíl od ní v power joze pozice na sebe navazují co nejdynamičtěji. Vchází se z principu záměrného, souměrného protahování a posilování lidského těla, kdy jeden sval je protahován a druhý současně posilován. Power joga je vhodná pro většinu lidí, není vhodná pro nemocné lidi, kteří trpní vysokým krevním tlakem, mají nemocné srdce atd. Sebou si přineste jen pohodlné oblečení a ručník, cvičí se naboso, při hudbě.

 S JÓGOU DO KONDICE (VS 7)
Pondělí  18.30
Andrea Filipiová
Na vlně dechu povedeme vnitřní dialog s vlastním tělem. Zpevníme, vyrovnáme a zpružníme páteř, ztišíme mysl a zvědomíme svoje žití “tady a teď”. Při praxi je kladen důraz na prevenci bolesti zad, všech velkých kloubů a zapojení hlubokého stabilizačního systému. Nečekejte “tradiční” ani výrazně dynamickou jógu, čekejte vědomý a pomalý pohyb vedoucí k náhradě nevhodných pohybových vzorců za vhodné. Těšte se na správné držení těla. Očekávejte sebezdokonalení, sebepoznání, sebeovládání a sebeutváření.

GRAVID JÓGA (vs 32)
Úterý 16:30-17:45
Monika Černická
Lekce jemné jógy vedená s respektem k momentálním možnostem těla a zaměřená na prožitek a benefit pro více než jednu osobu na podložce.
Gravid jóga přináší budoucím maminkám jednak sílu a rovnováhu, a jednak protažení a relaxaci. Pomáhá udržet kondici i v období těhotenství, zmírnit bolesti zad, najít psychickou pohodu a v neposlední řadě je také laskavým průvodcem v přípravě ženy na porod a období po něm. Velká pozornost je na lekcích věnována citlivé práci s pánevním dnem, správnému držení těla a dechu.
Pokud žena nepraktikovala jógu před otěhotněním, doporučujeme začít až po ukončeném 15. týdnu těhotenství. Pokud je vše v pořádku, lze cvičit až do porodu.

POPORODNÍ JÓGA S DĚTMI (vs36)
Pondělí 9:00-10:00
Monila Černická
Lekce jemné jógy zaměřená na specifické potřeby žen po porodu, jejímž cílem je znovu najít cestu k sobě v období bouřlivých hormonálních i životních změn, a to jak po stránce fyzické, tak mentální.
Poporodní jóga se zaměřuje na zpevnění středu těla a svalů horních/dolních končetin, citlivou práci s pánevním dnem, redukci diastázy a protažení namáhaných částí těla. Velká pozornost je navíc věnována správnému držení těla s podporou dechu a nácviku správného provádění každodenních činností s respektem k regenerujícímu tělu.
Nedílnou součástí lekce jsou dechová cvičení a závěrečná relaxace.
Lekce jsou určené ženám po ukončeném šestinedělí s dětmi do cca 2 let, ale jsou vítány i ženy déle po porodu a bez dětí. Vše se odehrává v tempu, které vám dovolí váš stav a miminko.

JÓGA S MAGDOU (VS 11)
Pondělí 17.00
Magda Zemánková
Ta své lekce  vede v duchu klasické hatha jógy. Snaží se vytvořit dostatečný prostor pro prožití jednotlivých ásán jak na tělesné, tak psychické rovině. Neoddělitelnou součástí lekcí jsou dechová cvičení, pránájáma, zpěv manter, relaxační techniky. Lekce jsou vedeny spíše v pomalém tempu a jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.